Obrtnička komora Zagreb obranila naslov: i ove godine je ukupna pobjednica Obrtničkih sportskih igara

S ukupno 6 pehara i medalja, Obrtnička komora Zagreb ukupna je pobjednica jedanaestih po redu Obrtničkih sportskih igara koje su se ove godine održale od 10. do 13. svibnja na Malom Lošinju. Drugo mjesto zasluženo je pripalo Obrtničkoj komori Primorsko-goranske županije, dok su treći bili obrtnici Obrtničke komore Istarske županije. 
I ove godine, više od 600 sudionika, obrtnica i obrtnika iz cijele Hrvatske, natjecalo  se u sedam sportskih disciplina - malom nogometu, tenisu, stolnom tenisu, kuglanju, potezanju užeta, pikadu i odbojci na pijesku. Među njima je i 50-tak obrtnika, predstavnika Obrtničke komore Zagreb,  koji su obranili naslov prošlogodišnjih sveukupnih pobjednika s najviše osvojenih medalja. 
Obrtnicama i obrtnicima dobrodošlicu je poželjela gradonačelnica Malog Lošinja Ana Kučić i proglasila Igre otvorenima,  a Obrtnička komora Zagreb sportsko natjecanje počela je malim nogometom s ekipom Obrtničke komore Vukovarsko-srijemske županije. 

U nastavku slijede ukupni rezultati po sportovima:

 

ODBOJKA NA PIJESKU/ekipno miješano

BRONCA Obrtnička komora Zadarske županije (Anita Švorinić, Sanja Zubčić, Igor Zubčić, Ivan Švorinić, Klaudija Gašpić)

SREBRO Obrtnička komora Primorsko-goranske županije (Vanja Jovanović, Irina Jovanović, Marin Šepuka, Nela Derokov, Hrvoje Mangan)

ZLATO Obrtnička komora Istarske županije (Damir Žagar, Elen Bambić, Vita Ptiček, Smiljana Jurlina)

 

TENIS/muškarci

BRONCA Mario Jakuš Obrtnička komora  Zagreb

SREBRO Hrvoje Margan Obrtnička komora Primorsko-goranske županije

ZLATO Saša Augustić Obrtnička komora Zagreb

 

TENIS/žene

BRONCA Sanja Šelendić Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije

SREBRO Martina Keller Obrtnička komora Požeško-slavonske županije

ZLATO Jasmina Martinčević Obrtnička komora Varaždinske županije

 

STOLNI TENIS/muškarci

BRONCA Tomislav Ciban Obrtnička komora Zagreb

SREBRO Kruno Dabić Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije

ZLATO Damir Milinović Obrtnička komora Vukovarsko-srijemske županije

 

STOLNI TENIS/žene

BRONCA Vlasta Janeš Obrtnička komora Primorsko-goranske županije

SREBRO Marija Dabić Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije

ZLATO Branka Maležić Obrtnička komora Karlovačke županije

 

STOLNI TENIS/ekipno miješano

BRONCA Obrtnička komora Vukovarsko-srijemske županije (Zdenka Lovrić , Damir Milinović)

SREBRO Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije (Marija Dabić, Kruno Dabić)

ZLATO Obrtnička komora Primorsko-goranske županije (Vlasta Janeš, Marinko Magaš)

 

PIKADO/ekipno

BRONCA Obrtnička komora Primorsko-goranske županije (Jadranka Jerbić, Nataša Kučić, Bojan Japel)

SREBRO Obrtnička komora Istarske županije (Sandra Derossi, Elida Tončinić, Edo Matijašić)

ZLATO   Obrtnička komora  Sisačko-moslavačke županije (Snježana Prpić, Ivanka Čačić, Ivan Šakić)

 

KUGLANJE/ekipno (Muškarci)

BRONCA Obrtnička komora Zagreb (Željko Milinković, Robert Gajić, Bruno Milinković, Karlo Milinković, Matej Gajić Bukljaš, Karlo Vuk)

SREBRO Obrtnička komora Karlovačke županije (Edi Alagić, Miro Seljan, Jako Filipi, Zoran Marković, Goran Vorkapić, Zlatko Petrić)

ZLATO Obrtnička komora Požeško-slavonske županije (Davor Lepka, Ivan Dujmović, Gojko Bašić, Dražen Dujmović, Željko Bošnjak, Josip Aleksić)

 

KUGLANJE/ekipno (Žene)

BRONCA Obrtnička komora Primorsko-goranske županije (Dragica Starčević, Danijela Dumenčić, Renata Tomas, Nataša Kučić, Tatijana Kušić, Mira Brborović)

SREBRO Obrtnička komora Zagreb (Marija Subota, Elizabeta Štajdohar, Dijana Smoljo, Andreya Alpeza, Vesna Martinović)

ZLATO Obrtnička komora Osječko-baranjske županije(Marijana Lulić, Dalija Perković, Lidija Petričević, Ivana Garvan, Suzana Jarčević, Milica Drenjačević)

 

POTEZANJE KONOPA/ekipno

BRONCA Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije (Jakov Čerina, Ivan Čudina, Željka Grubišić, Dijana Purišić, Tatjana Čakić, Ike Borozan, Boris Gulam, Jakov Ivelić, Mara Topić, Ante Antić, Igor Grubišić, voditelj: Marko Topić)

SREBRO Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije (Krunoslav Katalenić, Mario Petek, Mladen Šoštarko, Tin Vlahek, Ivica Roginić, Davor Piljek, Katarina Čaržavec, Miro Čaržavec, Marija Mališ, voditelj: Vlado Večerić )

ZLATO Obrtnička komora Varaždinske županije (Damir Piskač, Dražen Mastin, Slavko Vidaček, Darko Lončar, Marko Hudoletnjak, Nikolina Kancijan Golubić, Ljubica Posavec, Bojana Požgaj, voditelj: Srećko Grabrovec)

 

MALI NOGOMET

BRONCA Obrtnička komora Zagreb (Đani Likar, Željko Legac, Tomislav Kuna, Danijel Beronja, Nikola Golojuh, Džemal Osmanović, Mislav Golonjuh, Mario Kuš, Zoran Brdar, Dario Šenjeg, Mario Bukovec, Hrvoje Čleković, voditelj: Darko Horvat)

SREBRO Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije (Denis Mališ, Mladen Šerek, Tin Vlahek, Marko Peček, Dragutin Dlesk, Leon Levak, Darko Dominko, Nenad Belošević, Davor Piljek, Igor Krajnik, voditelj: Mario Petek)

ZLATO Obrtnička komora Zadarske županije (Dinko Adžić, Lenko Petrić, Kristijan Dražević, Marin Deur, Martin Škoda, Vedran Vinketa, Igor Zubčić, voditelj: Neven Glavić)