Obrtnička komora Zagreb
Published on Obrtnička komora Zagreb (https://okz.hr)

Početna > Zagrebački obrtnički sajam zainteresirao mlade za obrtništvo, 82% osnovnoškolaca reklo da im je Sajam pomogao u odabiru budućeg zanimanja

Zagrebački obrtnički sajam zainteresirao mlade za obrtništvo, 82% osnovnoškolaca reklo da im je Sajam pomogao u odabiru budućeg zanimanja

Na 3. Zagrebačkom obrtničkom sajmu učenici osnovnih škola uz to što su imali priliku upoznati se s obrtničkim zanimanjima, ispunjavali su i upitnik vezan uz Sajam i obrtnička zanimanja. Rezultati upitnika pokazali su se bolji nego prošle godine, što pokazuje sve veći interes osnovnoškolaca  da svoje školovanje nastave u obrtničkim školama. Kako sajam za cilj ima zainteresirati mlade za obrtništvo, pohvalno je i da je 82% učenika odgovorilo da im je upravo Zagrebački obrtnički sajam pomogao u odabiru budućeg zanimanja, dok je lani taj postotak bio 77 %.

Njih 68% bi odabralo obrtničko zanimanje, što je porast za 8% u odnosu na prošlu godinu. Učenici su pokazali i da su više informirani o trajanju obrtničke škole, pa je tako njih 83% potvrdilo da zna da obrtnička škola traje tri godine, što je povećanje od 6 % u odnosu na prošlu godinu. 

Obrtnička komora Zagreb iz godine u godinu pokušava na što zanimljivi i efikasniji način privući učenike na Sajam i potaknuti ih na upis u obrtničke škole  pa stoga veseli i činjenica da je 73% učenika 3. Zagrebački obrtnički sajam ocijenilo odličnom ocjenom, naspram 63% za prošlogodišnji sajam.

antonija.horvat čet, 05/17/2018 - 11:32


Source URL:https://okz.hr/novosti/zagreba%C4%8Dki-obrtni%C4%8Dki-sajam-zainteresirao-mlade-za-obrtni%C5%A1tvo-82-osnovno%C5%A1kolaca-reklo-da-im