U organizaciji Udruženja obrtnika Velika Gorica 25. travnja u Velikoj Gorici održana je akcija obilježavanja Dana planeta Zemlje, koju je inicirala Obrtnička komora Zagreb, a podržali su je i Grad Velika Gorica besplatnim ustupanjem javnog prostora te Turistička zajednica Grada Velike Gorice promidžbom. 

Cilj akcije bio je poticanje građana na recikliranje, popravljane i oporabu predmeta kako bi se smanjila količina otpada. Velikogoričke obrtnike predstavljale su Modni salon Ivančica, vlasnice Višnje Vučin i Platfoma, obrt za medije i usluge, vlasnice Ane Katulić. 

Štandove na platou ispred Tržnog centra u Velikoj Gorici obišli su Krešimir Ačkar, gradonačelnik Velike Gorice te Antun Trojnar, predsjednik Obrtničke komore Zagreb sa suradnicima. 

Velikogorički građani informirali su se o mogućnosti prepravka ili prenamijene svojih odjevnih predmeta. Manji popravci odrađeni su na štandu Modnog salona Ivančica, vlasnice Višnje Vučin .

Aana Katulić, vlasnica obrta Platforma, uspješno je udomila predmete iz Muzeja odbačenih predmeta, a novi predmeti s zanimljivom pričom su našli svoje mjesto u Muzeju.

  • MODNI SALON IVANČICA, obrt za proizvodnju i usluge, vl. Višnja Vučin, Velika Gorica, Sisačka 10: Salon se bavi krojenjem i šivanjem odjeće po mjeri, popravcima i prepravcima odjeće te redizajnom odjeće. Vlasnica Višnja Vučin, u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Velika Gorica vodi tečajeve krojenja i šivanja.  Na štandu će se, osim navedenog, prezentirati mogućnost iskorištavanja ostataka materijala (za izradu šalova, traka za kosu, remena …), prekrajanje i ponovno iskorištavanje materijala (izrada torbi od traperica, izrada jastučnica ili podmetača od navlaka za poplun i slično), redizajn starog (vintage) odjevnog predmeta (kaputa, haljina, košulja koje su nosile bake, očevi, tetke …). 
  • PLARTFORMA, obrt za medije i usluge, vl. Ana Katulić, Velika Gorica, S. Kolara 13d: Vlasnica je pokrenula vrlo uspješan projekt Muzej odbačenih predmeta još 2019. godine. Organizirala je putujuće interaktivne izložbe koje spajaju kulturu i umjetnost s područja ekološkog, društvenog djelovanja. Izložba je gostovala u Zagrebu, Krapini, Kninu, Zlarinu, Rijeci, Biogradu, Ogulinu, Delnicama, Omišlju, Varaždinu, Puli, Ližnjanu, Kali, Splitu i Zadru, a kroz njegov privremeni postav prošlo je oko 150 predmeta koji su udomljeni, odnosno pronašli su nove vlasnike.