Zagrebački obrtnici obilježili 54. Dan obrtnika

Udruženje obrtnika grada Zagreba obilježilo je tradicionalni 54. Dan obrtnika u subotu, 08. lipnja, u parku ispred sjedišta udruženja, na adresi Trg Ivana Mažuranića 13,  tom prilikom dodijeljena su priznanja obrtnicima koji svojim zalaganjem i radom doprinose ugledu i promidžbi obrtništva. 

U podijeli priznanja predsjedniku Udruženja obrtnika Grada Zagreba Antunu Trojnaru pomogli su i visoki uzvanici: Ana Mandac, izaslanica predsjednika Vlade RH i izaslanica ministra Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, Dragutin Ranogajec predsjednik Hrvatske obrtničke komore,  dr.sc. Mirza Šabić predsjednik Obrtničke komore Zagreb, Toni Biluš zamjenik pročelnice Gradskog ureda za gospodarstvo, energetiku i zaštitu okoliša, te prof. dr. sc Drago Prgomet,predsjednik Gradske skupštine. 

Prije same svečanosti se održao malonogometni turnir između ekipa udruženja obrtnika iz Zagreba, Splita i Vukovara. Podsjetimo, obrtništvo u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji bilježi značajan porast. Naime, u protekle dvije godine otvoreno je više od dvije tisuće novih obrta pa se očekuje da će do kraja godine broj obrtnika biti veći od 22 tisuće.  Također, na području Grada Zagreba posluje 18 posto od ukupnog broja obrtnika u Hrvatskoj, a najveći broj obrta posluje u stručnim, tehničkim i znanstvenim djelatnostima. 

Nagrađeni obrtnici: 
Platinasti obrt -priznanje za očuvanje i nastavak obiteljske tradicije dulje od 60 godina                                 

  1. Tomislav Murgić: Limarija Murgić
  2. Dubravko Štimac: Big Ben, urarski servis

Zlatni obrt- priznanje za očuvanje i nastavak obiteljske tradicije dulje od 50 godina 

  1. Damir Šurina: Autoservis "Šurina“
  2. Željko Hanžek : Limarski i vodoinstalaterski obrt
  3. Miroslav Tenžera : "Mipy-Optika" optičarski obrt
  4. Ljiljana Milla: Tomica Marica, obrt za proizvodnju licitara

Srebrni obrt- priznanje za očuvanje i nastavak obiteljske tradicije dulje od 40 godina                                   

  1. Mario Šurina: Kristal, obrt za autolakiranje
  2. Željka Habek Ostrunić: Auto Habek, obrt za usluge
  3. Boris Vidović : Termolakirerski obrt
  4. Ivan Vugrin: Autoservis Vugrin, obrt za usluge 
  5. Kristina Kračun Miodrag: Kračun sanitarije, obrt za instalaterske radove
  6. Nikola Ričković : Kvil, Obrt za završne radove u graditeljstvu
  7. Ratko Kušić: Obrt za optiku i trgovinu

Platinasta diploma: priznanje za aktivno obavljanje obrta više od 30 godina  

  1. Marko I Nikica Tomešić (dimnjačari)       
  2. Branko Šlogar (limari i vodoinstalateri)                     
  3. Damir Korman (postolari)
  4. Alen Havranek (postolari)
  5. Suzana Bartolović (postolari)

Zlatna diploma- priznanje za aktivno obavljanje obrta više od 20 godina                         

  1.  Željko Sivar (autostruka)                 
  2. Stjepan Crljen (dimnjačari)         
  3. Damir Halamić (dimnjačari)
  4. Ivica Kovač (dimnjačari)
  5. Dragutin Rončević (dimnjačari)
  6. Andrea Vozila (frizeri)
  7. Klara Krstanović (frizeri)
  8. Mehdina Jašarević (frizeri)
  9. Višnja Panenić (frizeri)
  10. Đurđica Misaljević (kozmetičari)
  11. Zoran Stašević (RTV elektroničari)
  12. Silvio Lončarić (kožna galanterija)
  13. Tomislav Petković (kožna galanterija)

 

(Fotografije snimio Igor Plenković.)
Fotografije možete preuzeti na OVOJ POVEZNICI